”AKP Genel Başkanı, kendisine neler yaptırıldığına bir uyanırsa…”

Eski Sağlık ve Devlet Bakanı Rifat Serdaroğlu, partileşmede son aşamaya gelen Çoban Ateşi Hareketi’nin liderliğine devam ederken yazılarına da ara vermiyor. Serdaroğlu ”Stratejist AKP” başlıklı yazısında Fahrettin Altun ve İbrahim Kalın üzerinden Recep Tayyip Erdoğan’a yüklendi.

Serdaroğlu’nun yazısı şöyle

Stratejist AKP

AKP Genel Başkanı, kendisine neler yaptırıldığına bir uyanırsa, öncelikle Kalın İbrahim ve Saray İletişim Başkanı Altun Fahrettin’i, evire çevire dövüp, eski Spor Bakanına benzetmezse ben hiçbir şey bilmiyorum demektir!

Bu ikili var ya, adamcağıza neler söylettiler, neler!
Kardeşim onlar mı söyletti? Başkan kendi söylemiş olamaz mı, diye sakın düşünmeyin! Bu ikili cama ne yazdırıyorsa, adamcağız onu okuyor yahu!
Yani bu ikili sorumlu…

Bu iki strateji ustası akıl küpü, koskoca AKP Genel Başkanına şunu söylettiler;
“Şahsım olarak, 01 Nisan 2020 tarihinden itibaren, Uçak biletlerinde %18 olan KDV oranını %1’e indirdim. Böylece ekonomik sıkıntı içindeki vatandaşlarımıza indirim yapmış olduk.”

Arkadaş, bırakın kriz anında kim uçacak, sen bizi salak mı sanıyorsun, demeyi?
Adamcağıza bunu söylettiler ama 01 Nisan’a varmadan, havada uçan bir tane uçak kalmadı! Bir hafta sonrasını göremeyen strateji ustası olur mu?
Bunlardan olsa olsa sokak falcısı olur!

Sadece bu kadar da değil ki; Bu iki kör strateji ustası, adamcağıza şunu da söylettiler;
“Ayrıca şahsım olarak, otellerdeki konaklama vergisini de %1’e indirmiş bulunuyorum. Salgın var ama, siz gidin otellere ucuz-ucuz dinlenin!”

Arkadaşlar, adamcağıza söylettiler, arkasından tüm şehirlerarası hava-kara-deniz yolculuklarını yasakladılar! Şimdi vatandaş; “Reyiz, sen bizimle kafa mı buluyorsun. Nasıl gideceğiz” demez mi?

AKP Genel Başkanını yalnız başına bıraksalar, o bu yanlışları asla yapmaz. Biz onun yaratıcılığını taa çocukluğundan biliriz.
Akşamdan bayat simitleri 25 kuruşa toplayıp, ertesi sabah buharda ısıtıp, taze diye insanlara 1 liradan kakalamak kime nasip olmuş ki? Bence tam Nobellik bir buluş!
Hele bir de 100 kilo karkas etten 200 kilo sucuk yaratmak var ki, onu da başka bir gün anlatayım!

Ben AKP Genel Başkanının iyi niyetine inanıyorum ve ona yardım etmeye karar verdim. Onun gibi ulvi bir kişiliğe yardım etmenin, sırat köprüsünü geçişte bana faydası olacağına inancım tamdır.

Başkana ilk yardımım;
Başkan, Altun Fahrettin’in eşi Fatmanur Altun var ya, hani bizim TÜRGEV ’in Başkanı olan. Hah, onu senin imzanı taklit ederek uçmayan THY’na Yönetim Kurulu Üyesi olarak tayin ettiler. Maaş, gani!
Ayrıca bu karı-koca, sizin kampanyanıza tek kuruş vermediler.

İkinci yardımım;
Başkan, süslü kaftan giyip Padişahlar gibi dolaşan sizin Diyanet İşleri Başkanınız var ya, sizden gizli işler çeviriyor! Sizin haberiniz olmadan gizli işler yapıyor!
Siz parasızlıktan yardım kampanyaları düzenlerken o, yurtdışında camiler yaptırıp 500 Milyon doları sokağa attı! Halbuki bu para şimdi sizde olsa fena mı olurdu? Bir açığı kapatırdınız!

Başkan, yeni yasa ile uyuşturucu içici ve satıcılarını- hırsızları-katilleri serbest bırakıyorsunuz.
Yalnız sizi uyarıyorum; Gazetecileri ve siyasi muhaliflerinizi sakın salmayın. Aksine onları Silivri’de tutun ki, başınız ağrımasın. Nasıl kıyak ama?

Sağlık ve başarı dileklerimle 02 Nisan 2020
Rifat Serdaroğlu ”

Kaynak: rifatserdaroglu.net

Yeni Sayı
Yeni nesil medya

Son yazılar

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl'den 'nargile' uyarısı

ANKARA (AA) - Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tüm dünyada görülen Kovid-19'un en çok akciğerleri etkilediğini...

Sigara dünya genelinde her yıl 8 milyon can alıyor

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Cantürk Taşçı, "Tütün ve tütün ürünlerinin verdiği zarara bakacak olursak, her yıl yaklaşık 8 milyon kişi hayatını kaybetmektedir." dedi.

Sigara Kovid-19'da hem bireysel hem de toplumsal sağlık açısından risk

Prof. Dr. Nazmi Bilir, "Sigara, hem neden olduğu önemli sağlık sorunları hem de kovid enfeksiyonunun seyrini olumsuz etkilemesi nedeniyle bireysel ve toplumsal sağlık açısından risk oluşturmaktadır." ifadelerini kullandı.

Bakan Varank 'hücre evi simülasyonlu' sanal operasyona katıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Başkanlığı bünyesindeki Sanal Taktik Eğitim Merkezinde (SATEM) özel harekat polislerinin düzenlediği 'hücre evi simülasyonlu'' sanal operasyona katıldı.

Benzer yazılar

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz