Köşe Yazıları

YOLUN NERESİNDEN DÖNERSEN KARDIR

0Puanlar

ABD, İngiltere ve Almanya’nın da aralarında olduğu 39 ülke, Çin hükümetinin Doğu Türkistan’da Uygur Türklerine uyguladığı zulme ortak bir ses vererek toplama kamplarında bulunan Uygur Türklerinin derhal serbest bırakılması çağrısı yaptı. Buraya kadar her şey güzel ancak göze batan nokta iktidarın yani  Türkiye’nin bu bildiride yer almaması. Herhangi bir Arap vatandaşının burnu kanayınca ortalığı birbirine katan milli yas ilan eden iktidar söz konusu soydaşlarımız olunca neden sessiz kalıyor? Türk oldukları için mi? Sözde Milliyetçi Hareket Partisi neden ortağına tepki vermiyor ? Söz konusu Araplara yapılan en ufak bir şey olunca hiçbir devlet çıkarını gözetmeksizin rest çeken iktidar Uygur Türklerine yapılan bu zulüm karşısında Çin ile olan ticari çıkarlarını mı düşünüyor? Osmanlı da zamanında ümmetçilik politikası yaptı ancak bu koca imparatorluğun sonu oldu. Türk milletinin kurtuluşu daima Türk’te ve Türkçülüktedir. İktidara tavsiyem yolun neresinden dönersen kardır. Bir an önce bu yanlış politikadan vazgeçip soydaşlarımızın yanında olmasıdır.

+++

Türk Tabipler Birliği konusuna gelelim…

Türk Tabipler Birliği konusunda kısmen de olsa biraz önce eleştirdiğim MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye katılıyorum. Türk Tabipler Birliği (TTB) içinde bana göre de devlet ve millet düşmanları vardır. Bahçeli’den ayrıldığım nokta ise kahraman doktorlarımızı temsil eden bu kurumu kapatmak yerine içindeki çürükleri ayıklamaktır. İçinde hain olan her topluluğu kapatmaya kalksak bu ülkede ne bir dernek kalır, ne bir kuruluş, ne de bir parti…

+++

Bu kadar eleştiriden sonra şimdi de yiğide hakkını vermek lazım. Dağlık Karabağ konusunda devletimizin Azerbaycan’a verdiği destek ne eksik ne de fazla tam karardır. Azerbaycan’ın tamamen arkasında durup diğer süper güçlere ben de buradayım mesajı verip bu satrancın bir süre de olsa sadece bu iki devlet arasında geçmesini sağlayıp Azerbaycan’ın ilerlemesinde büyük katkısı olmuştur.

+++

Necati Şaşmaz kendini Polat Alemdar rolünden halen çıkaramamış anlaşılan. Boşanma aşamasında olduğu eşinin telefon konuşmaları ve whatsapp yazışmalarını hukuksuz yollardan kaydettiği ortaya çıkmıştı. Şimdi ise kayınpederinin de aynı konudan Şaşmaz’ı mahkemeye verdi. Hadi Necati Şaşmaz kendini Polat Alemdar sanıyor, ya ona yardım eden kişiler onlar neden ve hangi akla hizmet bunu yapıyor?

Tepkini göster!

Yanıtla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir