Ülkedeki Türk iş insanlarından Şumnu hastanesine 140 000 leva bağış

Şumnu merkezli Bulgar-Türk Ticaret ve Sanayi Odası (BULTİŞAD) internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, Türk iş dünyası temsilcileri Şumnudaki hastaneye yaklaşık 140 bin leva tutarında bağış yaptılar diye bildirdi.

BULTİŞAD Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnce, sosyal medya ve örgütün sitesi üzerinden üyelere şöyle seslendi: Hepimiz birlikte koronavirüsle savaşıyoruz. İnce, Türk iş insanlarından başka hayırseverlerin de bağış kampanyasına katılacağı umudunu dile getirdi.

BULTİŞAD İcra Müdürü Ventsislav Venkov, ayrıca örgüt üyelerini ve diğer iş dünyası temsilcilerini de her birinin imkânları ölçüsünde ve arzu ettiği ölçüde salgına karşı zor savaşa katılmaya çağırdı. Venkov, Tamamen finansal olmanın yanı sıra, bu bağışların bir de derin insani boyutları vardır dedi.

Bir gün önce BULTİŞAD üyeleri, Bulgaristan-Türkiye sınırında mahsur kalan şoförler için bağış toplamak amacıyla acil olarak bir yardım kampanyası düzenledi.

Yetkililerden alınan bilgilere göre, Kaptan Andreevo Sınır Kapısında oluşan TIR kuyruğu yaklaşık 50 kilometre uzunluğundadır. BULTİŞADın girişimiyle sadece bir günde 2500 paket yiyecek, su ve dezenfektan için yaklaşık 60 bin leva toplandı. En büyük bağışı yapan şirket Alcomet idi. Gıda paketleri, uyruklarına bakılmaksızın kuyrukta yer alan tüm TIR şoförlerine dağıtıldı.

Önümüzdeki günlerde Türkiye Cumhuriyetinden diğer sivil toplum kuruluşlarını da yardım kampanyasına katılması bekleniyor.

BULTİŞAD, 2013 yılında Şumnu şehrinde kuruldu. Örgütün amacı Bulgaristan ile Türkiye arasında ve onlarla üçüncü ülkeler arasında işbirliği ve ortaklık kurmak ve geliştirmektir.

Kaynak: Kırcaali Haber

Yeni Sayı
Yeni nesil medya

Son yazılar

Türkiye'de Kovid-19'dan iyileşen hasta sayısı 128 bine yaklaştı

Türkiye'de son 24 saatte 989 kişinin daha iyileşmesiyle Kovid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 127 bin 973 oldu.

ABD'de Kovid-19'dan ölenlerin sayısı 105 bin 611'e yükseldi

ABD'de Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı son 24 saatte 1029 artarak 105 bin 611'e yükseldi.

Doğu Akdeniz'in sağlık üssü Mersin Şehir Hastanesi 'normalleşme sürecine' hazır

Doğu Akdeniz'de yeni tip koronavirüsle mücadele çalışmalarına önemli katkı sunan Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, haziranın ilk haftası uygulamaya başlanacak yeni dönem için hazırlıklar tamamlandı.

Bakan Karaismailoğlu: Marmaray ve Başkentray'da da normalleşme planını uygulamaya başlayacağız

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirlerle YHT'de olduğu gibi Marmaray ve Başkentray'da da normalleşme planını uygulamaya başlayacaklarını bildirdi.

Benzer yazılar

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz