Ukrayna’da Türk Kültür Günleri etkinlikleri devam ediyor

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de Türk Kültür Günleri kapsamında “Dünyanın Renkleri-Türkiye” resim sergisi açıldı.

Kiev’de Türk Kültür Günleri kapsamında düzenlenen bir yarışma sonucunda dereceye giren eserler, Yunus Emre Enstitüsünde sanatseverlerle buluştu. Ukrayna sivil toplum kuruluşu Barvy Zhittya tarafından düzenlenen Barvy Svitu (Hayatın Renkleri) resim yarışmasında dereceye giren eserler sergilenmeye başlandı. Ukraynalı ressamların ağırlıklı olarak Muğla’nın Dalaman bölgesini konu alan eserlerinden oluşan sergide, Ukraynalı ziyaretçilere ebru sanatı da tanıtıldı. Sergiye sanatseverlerin yanı sıra ressamlar da katıldı. Serginin ardından Türk Kahvesi etkinliği kapsamında misafirlere ikramlarda bulunuldu.

Açılışta konuşma yapan Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere, “Bugün burada toplanan herkese çok teşekkür ederim. Bu sergiyle Türkiye’nin dilini ve renklerini Ukraynalı dostlarımıza tanıtmaya çalıştık. Yarışmada dereceye giren resimleri sizlerle burada paylaşıyoruz. Sembolik bir yarışma olduğu için bazı resimlere ödüller veriliyor. Ancak buradaki resimlerin her biri bizim kalbimizde ayrı bir yere sahip. En güzeli hangisi diye bir şey yok hepsi birbirinden güzel” ifadelerini kullandı.

Resim sergisinden sonra Yunus Emre Enstitüsünde bulunan salonda misafirlere ikramlarda bulunuldu.

Yeni Sayı
Yeni nesil medya

Son yazılar

Hava ve demir yolu ulaşımında 'biletler' satışta

Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında seferleri durdurulan demir yolu ve hava yolu ulaşımında, Ramazan Bayramı sonrasında normalleşme çalışmalarına yavaş yavaş başlanacak.

Sağlık çalışanları bayramda da yoğun mesai yaptı

Koronavirüs salgınında ön safta yer alan sağlık çalışanları, kısıtlamanın sürdürüldüğü Ramazan Bayramı'nda hastaların tedavisi için nöbet tuttu.

Sokağa çıkma kısıtlaması 'oyunseverlere' yaradı

Kovid-19 nedeniyle karantina ve sokağa çıkma kısıtlamalarıyla birlikte ev dışındaki aktivite sayısı sınırlanırken, tüketicilerin özellikle oyun oynama eğilimleri arttı.

Bayram hediyesi protez ayaklar minik Hira Nur'a ilk kez yürümenin mutluluğunu yaşattı

Erzurum'da doğuştan elleri ve ayakları olmayan 2 yaşındaki Hira Nur Oğuş, Erzurum İmam Hatipliler Derneğince (ER-İHYA-DER) yapılan yardımla Ramazan Bayramı'nda protez ayaklarına kavuşarak ilk adımları atmanın mutluluğunu yaşadı.

Benzer yazılar

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz