Türk Dünyası

Türkmenistan ile İran sınırında otomobil köprüsü açıldı

0Puanlar

Türkmenistan – İran sınırındaki Sarahs-Sarahs kontrol noktasında Tecen nehri boyunca uzanan yeni köprü hizmete açıldı. Açılış töreninde Türkmenistan folklor ekipleri gösteri yaptı.

Bu köprünün açılış töreni dolayısıyla Türkmenistan ile İran üst düzey yetkililerinin arasında video konferans eşliğinde bir toplantı gerçekleştirildi. Türkmenistan tarafı İnşaat ve Mimarlık Bakanı ile Ahalk vilayet valisi ile temsil edildi. İran heyetine ise İran Yol ve Kentsel Gelişim Bakanı ile Horasan Rezavi eyalet valisi başkanlık yaptı.

Görüşmede, yeni otomobil köprüsünün Türkmenistan ile İran arasındaki münasebetlerin bundan sonraki dönemde de geliştirilmesine sağladığı katkının öneminden bahsedildi. Ayrıca, bu projenin ülkeler arasındaki ticari ve ulaştırma alanlarındaki işbirliğinin daha da geliştirilmesine katkı sağlayacağı açıklandı.

Katılımcılar, bu dönemde ulaşım yollarının geliştirilmesinin çok önemli olduğunu ve bu tür adımların, iki ülkenin ilgili yapılarının koordineli çalışmasının bir sonucu olduğunu belirtti.

Kaynak: Atavatan Türkmenistan

Tepkini göster!

Yanıtla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir