Türk Dünyası

Türkmen Lider, Rusya Devlet Başkanı’nı Anayasa değişikliği referandumu ile kutladı

0Puanlar

Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e Rusya’da 1 Temmuz tarihinde yapılan Anayasa değişikliği referandumunda alınan sonuçlar ile ilgili tebrik etti ve tebrik mesajı gönderdi.

Türkmen Lider mesajında, Rusya Devlet Başkanı ile 29 Haziran tarihinde yaptığı telefon görüşmesinin öneminden bahsederek, o telefon görüşmesinde de Anayasa değişikliği referandumunun da başarılı sonuçlanmasını dilemişti.

Mesajda, “Oylama sırasında Rus halkı seçimini yaptı. Bu önemli referandum süreci ile Sizi tebrik ederim. Oylama sonuçları, Rus halkının Sizin gerçekleştirdiğiniz ülkenin sosyo-ekonomik kalkınmasının güçlendirilmesini amaçlayan çalışmalarınıza olan yüksek bir güven ve destek olduğunu göstermektedir. Bu önemli olayın Rusya’nın daha da gelişmesine ve vatandaşlarının refahına katkıda bulunacağından eminim.” ifadelerine yer verildi.

Türkmenistan’ın Rusya ile olan iyi münasebetlerine büyük önem verdiğini ve karşılıklı çabalar çerçevesinde ikili münasebetlerin her geçen sene geliştiğini belirten Türkmen Lider, karşılıklı güveni bundan sonraki dönemde de stratejik işbirliğinin gelişeceğine inandığını ifade etti.

Kaynak: Atavatan Türkmenistan

Tepkini göster!

Yanıtla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir