Türk Dünyasından 29 Ekim Mesajları

Ülkemizin çeşitli yerlerinde coşkulu bir şekilde kutlanılan 29 Ekim’i Türk dünyası liderleri de boş  geçmedi. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yılında yurt içi kutlamaların yanı sıra, Türk dünyası liderleri de 29 Ekim Cumhuriyet bayramımızı kutladı. Cumhuriyet bayramımızı kutlayan isimler arasında İlham Aliyev, Erşat Salihi, Sooronbay Ceenbekov, Refat Çubarov ve Ersin Tatar‘da yer aldı.

Türk dünyası liderlerinin kutlamaları şu şekilde:

AZERBAYCAN CUMHURBAŞKANI İLHAM ALİYEV

“Türkiye, dünyada ve bölgede yaşanan gelişmelerde aktif rol alarak kararlı tutum sergilemektedir. Türkiye-Azerbaycan dostluk ve kardeşliğinin, ilişkilerimizin temelini oluşturan ittifak ve stratejik ortaklığımızın bundan sonra da başarılarımızın ana faktörü olacağına inanıyorum. Size işlerinizde başarılar, kardeş Türk halkına daimi barış ve refah diliyorum.”

IRAK TÜRKMEN CEPHESİ (ITC) LİDERİ ERŞAT SALİHİ

“Uçurum kenarında yıkık bir ülkeyi küllerinden dirilten başta büyük Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve bütün silah arkadaşlarını saygı, sevgi ve minnet ile anıp, 29 Ekim Cumhuriyet bayramının bütün Türk dünyasına kutlu olmasını diliyoruz.”

KIRGIZİSTAN CUMHURBAŞKANI SOORONBAY CEENBEKOV

“Kırgız Cumhuriyeti halkı adına ve kendi adıma Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle tebrik ediyorum. Kırgızistan ile Türkiye arasındaki stratejik işbirliğine ve güvene dayalı ilişkilerin kardeşlik halkımızın sevincini ve refahını geliştirmeye devam edeceğine derinden inanıyorum. İkili ilişkilerin ve desteğin gelişimine kişisel katkılarınız için içtenlikle teşekkür ediyorum.”

KIRIM TATAR MİLLİ MECLİSİ BAŞKANI REFAT ÇUBAROV

“Bugün Türkiye’nin 96. Cumhuriyet Bayramı kaydediliyor. Bu sürede, hukukun üstünlüğünü ve demokratik prensipleri koruyan Türkiye Cumhuriyeti, kardeş Kırım Tatar halkının da daima destekçisi olmuştur. Türkiye, 2014 yılında Kırım’ın Rusya tarafından yasa dışı işgalini kat’iyen tanımamış ve Ukrayna’nın toprak bütünlüğüne ve bağımsızlığına yardım etmiştir. Cumhuriyet bayramı, münasebetiyle Kırım Tatar Milli Meclisi adına Türkiye devletini ve Türk milletini can-ı gönülden tebrik ediyor, hayır ve esenlikler diliyoruz. Cumhuriyet bayramınız hayırlı olsun!”

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ BAŞBAKANI ERSİN TATAR

“Türk ulusunun gururu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşunun ilham kaynağı, yegane garantörümüz, kardeş devletimiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin 96. yaşını canıgönülden kutluyorum.”

(QHA)

Yeni Sayı
Yeni nesil medya

Son yazılar

Hava ve demir yolu ulaşımında 'biletler' satışta

Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında seferleri durdurulan demir yolu ve hava yolu ulaşımında, Ramazan Bayramı sonrasında normalleşme çalışmalarına yavaş yavaş başlanacak.

Sağlık çalışanları bayramda da yoğun mesai yaptı

Koronavirüs salgınında ön safta yer alan sağlık çalışanları, kısıtlamanın sürdürüldüğü Ramazan Bayramı'nda hastaların tedavisi için nöbet tuttu.

Sokağa çıkma kısıtlaması 'oyunseverlere' yaradı

Kovid-19 nedeniyle karantina ve sokağa çıkma kısıtlamalarıyla birlikte ev dışındaki aktivite sayısı sınırlanırken, tüketicilerin özellikle oyun oynama eğilimleri arttı.

Bayram hediyesi protez ayaklar minik Hira Nur'a ilk kez yürümenin mutluluğunu yaşattı

Erzurum'da doğuştan elleri ve ayakları olmayan 2 yaşındaki Hira Nur Oğuş, Erzurum İmam Hatipliler Derneğince (ER-İHYA-DER) yapılan yardımla Ramazan Bayramı'nda protez ayaklarına kavuşarak ilk adımları atmanın mutluluğunu yaşadı.

Benzer yazılar

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz