Dünya

Trump’tan seçimle ilgili dikkat çeken iddia!

0Puanlar

Trump’tan seçimle ilgili dikkat çeken iddia: Kazananı aylarca bilemeyeceğiz

ABD Başkanı Donald Trump, seçimlerle alakaları olarak çok dikkat çekecek bir iddiada bulundu. Posta yoluyla verilecek oyların geç ulaşacağını belirten Trump, “Sonuçları aylarca öğrenemeyebiliriz” ifadelerini kullandı.

 

ABD’de 3 Kasım’da yapılacak Başkanlık seçimlerine kısa bir süre kala yarış giderek daha da kızışıyor. Anketlerin çoğunda Demokrat rakibi Joe Biden’ın gerisinde kaldığı görülen Donald Trump, seçimlerle ilgili dikkat çeken bir açıklama daha yaptı..

Trump posta yoluyla oy verme işlemleriyle ilgili Virginia’daki mitinginde konuştu. ABD Başkanı Trump kazanıp kaybettiğini postaların gelmesini beklemektense hemen öğrenmeyi tercih edeceğini ifade ederken, “Televizyonu açıp ‘Ve kazanan…’ şeklinde olmasını seviyorum. Aylarca sonuçları öğrenemeyebiliriz. O gece bir kazanan olduğunu duymanız çok düşük ihtimal. Ben önde giderken onlara sürekli oylar gelebilir. Çünkü geç geleceğini söyleyip duruyorlar” dedi.

SEÇİMİN ERTELENMESİNİ İSTEMİŞTİ

Corona virüsü nedeniyle posta yoluyla oy verme işleminin çoğalması beklenirken, Trump bu konusu yöntemin pek çok soruna gebe olduğunu savunuyor. Oylamaya hile karışacağını iddia eden Trump, 2020’nin en isabetsiz sonuçları doğuracağını belirterek seçimlerin ertelenmesini istemişti.

‘İKİ KEZ OY VERİN’

Başkan Trump, geçtiğimiz günlerde kendisini destekleyen seçmenleri iki kez oy vermeye davet etmişti. Posta yoluyla oy kullanmanın seçimde hilenin olabileceğine dikkat çeken Trump, oyunu gönderenlerin sandığa da gitmelerini istedi.

North Carolina’daki mitinginde bu fikrinibelirten Trump, “Oylarını göndersinler ve sonra sandığa gitsinler. Eğer sistemleri dedikleri kadar iyiyse oy kullanamayacaklar. Eğer çizelgede görünmüyorlarsa oy kullanabilirler” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sozcu.com.tr

Tepkini göster!

Yanıtla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir