Ekonomi

THY UKRAYNA UÇUŞLARINI DURDURDU!

0Puanlar

Türk Hava Yolları, Rusya’nın Soçi, Yekaterinburg, Rostov ve Minsk şehirlerine gidiş geliş uçuşların 31 Aralık 2022’ye kadar iptal edildiğini duyurdu.

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik işgal girişimi sonrasında çatışmalar devam ederken, işgalci Rus ordusunun faaliyetleri bölgedeki hava sahasını da tehdit ediyor. Geçmişinde Malezya uçağını düşürmek gibi skandalları bulunan işgalci Rus ordusunun bölgedeki varlığı ve yasa dışı faaliyetleri uluslararası hava yollarının faaliyetlerini de aksatıyor.

THY UÇUŞLARI DURDURDU

Türk Hava Yolları (THY), 31 Aralık 2022’e kadar Ukrayna’nın tümüne ve Rusya’nın bazı şehirlerine uçuşların iptal edildiğini duyurdu. THY’den yapılan açıklamada, “31 Aralık 2022 (dâhil) tarihine kadar Ukrayna çıkışlı/varışlı uçuşlarımız iptal edilmiştir. Değişiklik ve iade işlemlerinizi acentenizden, web sitemizden ya da 0 850 333 0 849 numaralı çağrı merkezimizden tamamlayabilirsiniz” denildi.

Ayrıca THY, işgalci Rusya’nın Soçi, Yekaterinburg, Rostov ve Minsk şehirlerine çıkışlı/varışlı uçuşların da 31 Aralık 2022’ye kadar iptal edildiğini duyurdu.

RUSLAR SEFERBERLİKTEN KAÇIYOR

İşgalci Putin’in geçen hafta ilan ettiği seferberlik sonrasında Putin’in savaşına katılmak istemeyen birçok Rus, ülkeyi terk etmeye başlamıştı. Ülkeyi terk eden Rusların bir kısmı Türkiye Cumhuriyeti’ne bilet almıştı. Silah altına alınmak istemeyen Rusların yoğun talebi sonrasında Antalya ve İstanbul’a bilet fiyatları 15 bin dolara kadar çıkmıştı

Kaynak: QHA

Tepkini göster!

Yanıtla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir