Gündem

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İstifa Etti!

0Puanlar
Sokağa çıkma yasağıyla eleştirilerin hedefi olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu istifa etti. Süleyman Soylu istifasını twitterdan duyurdu.

Sokağa çıkma yasağıyla eleştirilerin hedefi olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu istifa etti. Süleyman Soylu istifasını twitterdan duyurdu.

İçişleri Bakanı Spylu sosyal medya hesabından yaptığı resimli açıklamada istifa ettiğini açıkladı. Süleyman Soylu cuma günü açıklanan sokağa çıkma yasağı kararının ardından eleştirilmişti ve istifası istenmişti. Süleyman Soylu istifa etti. Süleyman Soylu’nun twitter üzerinden yaptığı istifa açıklaması kısa süre içinde binlerce beğeni ve retweet aldı.

Süleyman Soylu’nun istifasının kabul edilip edilmediği henüz bilinmiyor.

Yapılan açıklama:

“Gayretle ve titizlikle yürütülen bir süreçte, tamamen salgının önlenmesine yönelik hafta sonu sokağa çıkma kararının uygulanmasının sorumluluğu, her yönüyle şahsıma aittir. Başlangıçta kısıtlı saatlerde de olsa ortaya çıkan görüntüler, mükemmel yönetilen bu süreçle uyuşmadı.. Yaşadığım onca tecrübe, sorumluluk kısmı üzerimizde olan bu olayda, böyle görüntülere yol açmamalıydı. İyi niyetle, hafta sonunda salgını ve bulaşı bir nebze durdurabilmek adına atılan bir adımdı. Hiç bir zaman zarar vermek istemediğim Aziz Milletimiz, hayatımın sonuna kadar da sadık olacağım Sayın Cumhurbaşkanım beni bağışlasın… Onurla yürüttüğüm İçişleri Bakanlığı görevimden ayrılıyorum… Tüm dostlara, mesai arkadaşlarıma Allahaısmarladık.. Allah milletimizi korusun…”

Resim:

Twitter Paylaşımı:

https://twitter.com/suleymansoylu/status/1249403093151887362?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1249403093151887362&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.mynet.com%2Fson-dakika-icisleri-bakani-suleyman-soylu-istifa-etti-110106495802

Tepkini göster!

Yanıtla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir