Serdaroğlu iktidara ve muhalefete yüklendi!

Çoban Ateşi Hareketi Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu parti kurma çalışmaları kapsamındaki ziyaretlerine Eskişehir ile devam etti. Eskişehir’de Odunpazarı  Kent Konseyinin düzenlediği toplantıda bir konuşma yapan Serdaroğlu, iktidara ve muhalefet partilerine yüklendi.

IMG

Eylül ayında Afyonkarahisar’da gerçekleştirilen çalıştaydan sonra partileşme kararı alan Çoban Ateşi Hareketi’nin Genel Başkanı eski Sağlık ve Devlet bakanı Rifat Serdaroğlu teşkilatlanma çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda haftaiçi Ankara’ya giden Serdaroğlu’nun son durağı ise Eskişehir oldu.

Rifat Serdaroğlu Eskişehir’de hareketin temsilcileri ile yaptığı görüşmenin ardından Odunpazarı Belediyesi Kent Konseyinin düzenlediği Turgut Özakman sahnesindeki programa katıldı ve bir konuşma yaptı.

Çoban Ateşi Hareketi Genel Başkanı Serdaroğlu yaptığı konuşmada, Partileşme çalışmalarının sürdüğünü, 74 ilde teşkilatların kararlaştırıldığını ,parti tüzük ve programı için uzman bir kadronun çalışmalarını sürdürdüğünü,genel merkezin kısa bir süre sonra açılacağını ve Ankara’da, Türkiye’den gelen hareket gönüllüleri ile geniş kapsamlı bir toplantı yapılacağını ifade etti.

Ayrıca Serdaroğlu, Geneş Başkanı olduğu Çoban Ateşi Hareketin, Eskişehir koordinatörü olarak İş İnsanı Hakkı Öztekin’in görevlendirildiğini açıkladı.

eskisehir

İKTİDARA VE MUHALEFETE YÜKLENDİ

Çoban Ateşi Hareketi Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu yaptığı konuşmada konuşmasında  iktidara ve muhalef partilerine yüklendi.

Serdaroğlu 18 yılda cumhuriyetin bütün eserlerinin satıldığını anlatarak,”Ordu çökertildi, yargı çökertildi. Erdoğan Anayasaya aykırı bir emir verse,bu emir  anayasaya aykırıdır diyecek, ne bir komutan kaldı, ne emniyet müdürü,ne yargı,bir tek Türk Milliyeti kaldı.” dedi.

Rifat Serdaroğlu sözlerine,“MHP muhalefet partisi mi? Esir sarayın esir Bahçelisi,Ülkücü arkadaşları öncelikle kendilerini sorgulasınlar. İdeallerini kimliklerini kaybetmesinler, İnsan fikri ile yaşar”diye devam etti ve “CHP bugünkü yapısı ve kadrosu ile Türkiyeyi AKP belasından kurtaramaz,Kılıçdaroğlu Salı’dan Salı’ya kürsüye çıkıyor, danışmanlarının yazdıklarını okuyup gidiyor.” dedi.

AKP, MHP ve CHP gibi İyi Partiyi de eleştiren Serdaroğlu,İYİ Partinin kendi içinde büyük sorunlar olduğunu belirterek “Ya saraya yanaşırlar ya da Koray Aydın’ın partisi olurlar” ifadelerini kullandı.

Siyasetçilerin eleştiriye açık olması gerektiğini anlatan Rifat Serdaroğlu, ”Doğru işler yapmayan siyasetçileri eleştirmenin ülkede yaşayan her vatandaşın boynunun borcudur.” dedi. Türkiye’nin tapusunun AKP’ye ya da Erdoğan’a ait olmadığını belirten Serdaroğlu “Bu ülkenin tapusu mekanı cennet olsun rahmetli büyük Atatürk silah arkadaşlarıyla ve 81 Milyon Türk milleti adına çıkarılmıştır. Erdoğan’ın da 81 milyonda bir hakkı vardır” ifadelerini kullandı.

Eski içişleri bakanı Mehmet Gazioğlu ve eski milletvekili Mehmet Dülger’ gibi isimlerin de katıldığı toplantının ardından, ”Odunpazarı Kent Konseyi” adına Çoban Ateşi Hareketi Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu’na bir plaket verildi.

coban_atesi_eskisehir

Yeni Sayı
Yeni nesil medya

Son yazılar

Hava ve demir yolu ulaşımında 'biletler' satışta

Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında seferleri durdurulan demir yolu ve hava yolu ulaşımında, Ramazan Bayramı sonrasında normalleşme çalışmalarına yavaş yavaş başlanacak.

Sağlık çalışanları bayramda da yoğun mesai yaptı

Koronavirüs salgınında ön safta yer alan sağlık çalışanları, kısıtlamanın sürdürüldüğü Ramazan Bayramı'nda hastaların tedavisi için nöbet tuttu.

Sokağa çıkma kısıtlaması 'oyunseverlere' yaradı

Kovid-19 nedeniyle karantina ve sokağa çıkma kısıtlamalarıyla birlikte ev dışındaki aktivite sayısı sınırlanırken, tüketicilerin özellikle oyun oynama eğilimleri arttı.

Bayram hediyesi protez ayaklar minik Hira Nur'a ilk kez yürümenin mutluluğunu yaşattı

Erzurum'da doğuştan elleri ve ayakları olmayan 2 yaşındaki Hira Nur Oğuş, Erzurum İmam Hatipliler Derneğince (ER-İHYA-DER) yapılan yardımla Ramazan Bayramı'nda protez ayaklarına kavuşarak ilk adımları atmanın mutluluğunu yaşadı.

Benzer yazılar

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz