Gündem

OPERASYON BAŞLADI!

0Puanlar

İçişleri Bakanlığından alınan bilgilere göre, Hakkari’de 825 silahlı gücün katılımıyla Kapan-3 Kavaklı Operasyonu başladı.

Bakanlığın yaptığı açıklamada, operasyonda, Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 825 personel yer alıyor.

Teröristlerin etkisiz hale getirilmesi hedeflenen operasyonda, bölücü terör örgütü üyelerinin barındığı söylenen 4 sığınakta 1 adet kalaşnikof tüfek, 17 patlamaya hazır el yapımı patlayıcı (EYP) düzeneği, 3 el bombası, 2 jeneratör, çok sayıda mühimmat, gıda ve yaşam malzemesi bulundu.

kavakli
kavakli

Bakanlığın açıklaması şöyle:

Zorlu arazi ve hava şartlarında kahramanca sürdürülen operasyonda, Hakkari İl Jandarma Komutanlığında görevli; Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat ile birlikte PÖH ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 825 personel55 operasyonel tim görev alıyor.
Operasyon kapsamında BTÖ mensuplarınca geçici barınma alanı olarak kullanıldığı değerlendirilen 4 sığınak içerisinde
  • 1 adet Kaleşnikov P.Tf,
  • 17 adet patlamaya hazır EYP düzeneği,
  • 3 adet el bombası,
  • 2 adet jeneratör,
  • çok miktarda mühimmat,
  • gıda ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. Ele geçirilen malzemelerden delil niteliğinde olanlarına el konulmuş, diğerleri imha edildi.
Terörle mücadele her türlü iklim ve arazi şartlarında son terörist etkisiz hale getirilenceye kadar halkımızın yoğun desteği ile kararlı bir şekilde devam edecektir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur. ”

Tepkini göster!

Yanıtla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir