Milli halterci Romanya’da tarih yazdı

Romanya’nın başkenti Bükreş’te düzenlenen Avrupa Halter Şampiyonası’nda Pursaklar Belediye Spor Kulübü sporcusu Batuhan Yüksel, Avrupa ikincisi oldu.

Bükreş’te devam eden Avrupa Halter Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil eden Pursaklar Belediye Spor Kulübü sporcusu Batuhan Yüksel, koparmada ve silkme hareketinin toplamında yapmış olduğu 312 kilo ile bronz madalyanın sahibi olurken, silkmede ise 177 kilo kaldırarak Avrupa ikincisi oldu. Gümüş madalya kazanan milli halterci Yüksel, elde ettiği başarıdan dolayı çok heyecanlı ve mutlu olduğunu ifade ederek, ‘‘Madalyamı Barış Pınarı Harekatı’nda görev yapan Mehmetçiğe armağan ediyorum” dedi.

Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, ‘‘Madalya alan sporcularımızı, antrenörlerini ve ailelerini yürekten kutluyorum. Hiçbir başarı tesadüf değil, yapılan planlı ve önemli çalışmalar neticesinde böyle güzel sonuçlara ulaşmanın haklı gururunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Müsabaka sonrası milli sporcuyu arayarak tebrik eden Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, ‘‘Böyle başarılı gençlerin yetiştiğini görünce spora verdiğimiz desteğin ne kadar doğru olduğunu görüyorum. İlçemiz adına teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Yeni Sayı
Yeni nesil medya

Son yazılar

'Kovid savaşçıları'nın rengarenk boneleri hastalara moral veriyor

Son dönemde "doktor ve hastane" temalı dizilerde oynayan karakterlerin kullandığı rengarenk bez boneler sağlık çalışanları tarafından da tercih edilmeye başladı.

Yaz sıcağına karşı antibakteriyel konforlu maske

Bursa Teknoloji Koordinasyon ve Ar-Ge Merkezi, Kovid-19'a karşı birçok kez yıkanıp kullanılabilen antibakteriyel özellikli, ısı, nem ve hava geçirgenliğine sahip "konforlu" maskeler geliştirilmesi için firmalara test ve danışmanlık sistemi sunuyor.

Dokuz Eylül Üniversitesi Kovid-19'un hayvanlar üzerindeki etkisini araştıracak

Dokuz Eylül Üniversitesi Veteriner Fakültesi, hayvanlarda Kovid-19 varlığı üzerine bilimsel çalışma yapacak.

AK Parti, CHP ve MHP ile video konferans aracılığıyla bayramlaştı

Ramazan Bayramı dolayısıyla düzenlenen partiler arası bayramlaşma programı CHP ve MHP heyetleri ile AK Parti Genel Merkezinde video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi.

Benzer yazılar

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz