Makedonya, Türkiye ve Türk Ordusu ile dayanışma içinde

Makedonya’da “Türkiye ile Dayanışma Mitingi”ne katılım büyük oldu.

Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği’nin (MATÜSİTEB) organizasyonunda Üsküp Türk çarşısında “Türkiye ile Dayanışma Mitingi” düzenlendi. Mitinge, Türkiye’nin Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara, TMBH Genel Başkanı Erdoğan Saraç, TDP Genel Başkanı Beycan İlyas, milletvekili Yusuf Hasan, Anayasa Mahkemesi üyesi Salih Murat, TİKA Üsküp Program Koordinatörü Aytekin Ayden, siyaset, iş dünyası ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve genç-yaşlı Türk toplumunun yüzlerce üyesi katıldı. Soydaşlara seslenen Türkiye Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara, gösterilen dayanışma için teşekkür ederken Türkiye’nin buradaki soydaşlarla gurur duyduğunu belirtti. Büyükelçi Kara, “Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’nin kurucu unsurları arasında yer alan ve iki ülke arasındaki dostluğun en önemli parçasını oluşturan soydaşlarımız, Türkiye’ye ve Türk milletine olan sevgisini bugün bir kez daha ortaya koymuştur” dedi.

MATÜSİTEB Başkanı Hüsrev Emin, coşkulu bir şekilde anavatan Türkiye’nin her daim yanında olduklarını söyledi. Emin, “Bugün buradan, Osmanlı’dan bize miras kalan tarihi Üsküp Türk Çarşısında ecdadımızdan yadigar Murat Paşa camisi meydanın anavatanımıza koşulsuz, şartsız, sonsuz desteğimizi ve vefamızı, bağlılığımızı ile sevgimizi bir kez daha yenilemek üzere toplandık” dedi.

15 Temmuz başta olmak üzere tüm önemli olaylarda tavırlarının Türkiye’den yana olduğunu kaydeden Emin, Türkiye’nin istikrarının Kuzey Makedonya ile Balkanların istikrarı ve güvenliği için de önemli olduğuna dikkat çekti.

Yeni Sayı
Yeni nesil medya

Son yazılar

Arap ülkelerinde Kovid-19 kaynaklı ölümler arttı

İSTANBUL (AA) - Mısır Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, Kovid-19 nedeniyle 29 kişinin yaşamını yitirdiği ve toplam can kaybının 764 olduğu belirtildi. Açıklamada, 752 kişide...

Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar

Türkiye'de son 24 saatte 1141 kişiye yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanısı konulduğu, 32 kişinin hayatını kaybettiği, toplam vaka sayısının 156 bin 827 ve can kaybının 4 bin 340 olduğu açıklandı.

ABD'de Müslümanlar Kovid-19 nedeniyle 'arabada' bayramlaştı

ABD genelinde birçok eyalette Müslümanlar, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle "araçlarından inmeden bayramlaşma" şeklinde organize edilen etkinliklerde bir araya geldi.

Koronavirüs salgınında son 24 saat

SARAYBOSNA (AA) - "Worldometer" sitesine göre, salgından en fazla etkilenen ABD'de vaka sayısı 1 milyon 676 bine ulaşırken, can kaybı 99 bin 28'e, iyileşen...

Benzer yazılar

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz