Kıran-5 Operasyonu başladı!

TSK, 3000’den fazla personelle; Diyarbakır, Muş ve Bingöl kırsallarında bulunan teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla Kıran-5 Operasyonuna başladı.

İçişleri Bakanlığı, yapılan iç güvenlik operasyonları kapsamında; yurt dışı ve yurt içinde faaliyet gösteren PKK’lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesinin hedeflendiğini açıkladı.

Bölücü örgütün kış üslenmesini dağıtmak ve komuta merkezini işlevsiz hale getirmek gibi hedefler için Türk ordusunun, Kıran Operasyonlarını başlattığını bildirdi.

Operasyon kapsamda; Diyarbakır, Muş ve Bingöl kırsalı etrafında Diyarbakır ve Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığınca Kıran-5 Operasyonu’nun yapıldığı bildirildi.

(QHA)

Yeni Sayı
Yeni nesil medya

Son yazılar

Hava ve demir yolu ulaşımında 'biletler' satışta

Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında seferleri durdurulan demir yolu ve hava yolu ulaşımında, Ramazan Bayramı sonrasında normalleşme çalışmalarına yavaş yavaş başlanacak.

Sağlık çalışanları bayramda da yoğun mesai yaptı

Koronavirüs salgınında ön safta yer alan sağlık çalışanları, kısıtlamanın sürdürüldüğü Ramazan Bayramı'nda hastaların tedavisi için nöbet tuttu.

Sokağa çıkma kısıtlaması 'oyunseverlere' yaradı

Kovid-19 nedeniyle karantina ve sokağa çıkma kısıtlamalarıyla birlikte ev dışındaki aktivite sayısı sınırlanırken, tüketicilerin özellikle oyun oynama eğilimleri arttı.

Bayram hediyesi protez ayaklar minik Hira Nur'a ilk kez yürümenin mutluluğunu yaşattı

Erzurum'da doğuştan elleri ve ayakları olmayan 2 yaşındaki Hira Nur Oğuş, Erzurum İmam Hatipliler Derneğince (ER-İHYA-DER) yapılan yardımla Ramazan Bayramı'nda protez ayaklarına kavuşarak ilk adımları atmanın mutluluğunu yaşadı.

Benzer yazılar

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz