Kıbrıslı Türk lider anısına euro basıldı

Kıbrıs Türk Halkı’nın Özgürlük Mücadelesi Lideri Dr. Fazıl Küçük adına basılan “0” Euro Hatıra Parası, Dr. Fazıl Küçük Müzesi’nde basın toplantısıyla tanıtıldı.

Dr. Fazıl Küçük Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Mehmet Küçük etkinlikte yaptığı konuşmada, amaçlarının belirli bir gelir elde etmek değil, Kıbrıs Türk Halkı’nın Özgürlük Mücadelesi Lideri Dr. Fazıl Küçük’ü dünyaya tanıtmak olduğunu belirtti. Küçük, basılan 10 bin adet hatıra parasının KKTC’nin yanında Türkiye ve Avrupa’da da satışa çıkacağını dile getirdi.

Hatıra paralarının basımıyla ilgili proje sorumlusu Numismat Özgür Honça ise paranın tüm özelliklerinin Euro banknotlarıyla eşdeğer olduğunu kaydetti. Honça paranın bu özelliği nedeniyle tedavüle sürülmemesi için hatıra parasının “0” değeriyle basıldığını dile getirdi.

Etkinliğe Dr. Fazıl Küçük Vakfı Mütevelli Heyeti üyesi, Başbakan Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar da katıldı.

10 bin adet basılan hatıra parasının bir kısmının, Dr. Küçük Vakfı aracılığı ile Dr. Fazıl Küçük Müzesi’nde isteğe göre banknot veya zarf içinde satışı yapılacak.

Yeni Sayı
Yeni nesil medya

Son yazılar

Hava ve demir yolu ulaşımında 'biletler' satışta

Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında seferleri durdurulan demir yolu ve hava yolu ulaşımında, Ramazan Bayramı sonrasında normalleşme çalışmalarına yavaş yavaş başlanacak.

Sağlık çalışanları bayramda da yoğun mesai yaptı

Koronavirüs salgınında ön safta yer alan sağlık çalışanları, kısıtlamanın sürdürüldüğü Ramazan Bayramı'nda hastaların tedavisi için nöbet tuttu.

Sokağa çıkma kısıtlaması 'oyunseverlere' yaradı

Kovid-19 nedeniyle karantina ve sokağa çıkma kısıtlamalarıyla birlikte ev dışındaki aktivite sayısı sınırlanırken, tüketicilerin özellikle oyun oynama eğilimleri arttı.

Bayram hediyesi protez ayaklar minik Hira Nur'a ilk kez yürümenin mutluluğunu yaşattı

Erzurum'da doğuştan elleri ve ayakları olmayan 2 yaşındaki Hira Nur Oğuş, Erzurum İmam Hatipliler Derneğince (ER-İHYA-DER) yapılan yardımla Ramazan Bayramı'nda protez ayaklarına kavuşarak ilk adımları atmanın mutluluğunu yaşadı.

Benzer yazılar

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz