Gündem

İSTANBUL’DA GÖZALTINA ALINAN 28 FETÖ/PDY ZANLISINDAN 4’Ü KOVİD ÇIKTIĞI İÇİN EMNİYETTEN SERBEST BIRAKILDI

0Puanlar

İstanbul’da FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik operasyonlarda 28 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan 4’ü Covid-19 olduğu için emniyetten serbest kaldı. Adliye sevk edilen 24 kişiden 6’sı savcılıktan serbest kalırken, mahkeme çıkarılan 3 kişiye ev hapsi verildi, 4 kişi de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Tutuklanan 11 kişi ise cezaevine gönderildi.

İstanbul’da FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik operasyonlarda 28 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan 4’ü Covid-19 olduğu için emniyetten serbest kaldı. Adliye sevk edilen 24 kişiden 6’sı savcılıktan serbest kalırken, mahkeme çıkarılanlardan 3’üne ev hapsi verildi, 4 kişi de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Tutuklanan 11 kişi ise cezaevine gönderildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Kaynak Holding ve bağlı şirketlerde çalışanlar hakkında yürütülen soruşturma kapsamında Asya Katılım Bankası’nı fonlayan, Örgüt Tepe Yöneticileri ile irtibatı olan, KHK ile kapatılan sendika ve derneklerde üyelik kaydı bulunan, Zaman gazetesi abonelikleri ile Kimse Yok Mu Derneği’ne bağış ödemeleri olan ve örgüt üyesi olduklarına dair aleyhlerinde ifadeler bulunan 29 kişiye operasyon düzenledi.

İsimleri belirlenen 29 kişiden 28’i yakalanarak gözaltına alındı. Ancak 4 kişi Covid-19 testleri pozitif olduğu için işlemleri yapıldıktan sonra serbest kaldı. Adliyeye sevk edilen 24 kişiden 6’sı savcılıktan serbest kalırken, mahkemeye çıkarılanlardan 3’ü ev hapsi aldı. 4 kişi adli kontrol şartıyla serbest kalırken tutuklanan 11 kişi cezaevine gönderildi.

Tepkini göster!

Yanıtla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir