”HİÇBİR ÜLKEYE DÜŞMANLIĞIMIZ YOK”

Irak Başbakanı Adil Abdulmehdi, bölge ülkeleriyle iyi ilişkiler kurduklarını, ABD dahil hiçbir ülkeye de düşman olmak istemediklerini açıkladı.

Abdulmehdi, Erbil’deki temasları çerçevesinde eski Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani ile görüşme gerçekleştirdi. Abdulmehdi, en başından itibaren bölgedeki kutuplaşmalara ve yaptırımlara dahil olmadan, tüm bölge ülkeleriyle güçlü iş birliği temelinde iyi ilişkiler kurduklarını söyledi.

“ABD DAHİL HİÇBİR ÜLKEYE DÜŞMANLIK BESLEMİYORUZ!”

Irak’ın egemenliği ve çıkarlarını korumayı ve iç işlerine karışılmamasını istediklerini söyleyen Abdulmehdi, ABD dahil hiçbir ülkeye karşı düşmanlık beslemediklerini belirtti.

Irak’taki hükümet karşıtı gösteriler sebebiyle 29 Kasım 2019’da istifa eden ve yerine biri seçilene kadar görevde kalacak olan Başbakan Abdulmehdi, başbakan seçilmesinden bu yana ilk defa geldiği Erbil’de IKBY Başkanı Neçirvan Barzani ve ardından IKBY Başbakanı Mesrur Barzani ile görüşmüştü.

ABD, 3 Ocak 2020’de İranlı General Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi Mühendis’i Bağdat Havalimanı’nda yapılan bir hava saldırısında öldürmüştü.

İran Devrim Muhafızları Ordusu da 7 Ocak 2020’de yine Irak toprakları üzerinde bulunan ABD’nin Irak’taki Ayn el-Esed Hava Üssü’nü onlarca balistik füzeyle vurduğunu söylemişti.

Kaynak: QHA

Yeni Sayı
Yeni nesil medya

Son yazılar

”Yeni Hükümet Kurulsun”

Kosova Demokratik Birliği (LDK) Başkanı isa Mustafa  Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi ile bugün gerçekleştirdiği görüşmesinden basına açıklama yaptı.Mustafa,  yeni seçimlerin Kosova’nın faydalı olabileceği yeni bir...

Vergi ertelemesiyle ilgili merak edilenler

İstanbulKoronavirüsün ekonomiye etkisini azaltmak için ‘Ekonomik İstikrar Kalkanı’ çerçevesinde açıklanan 6 ay vergi ertelemesiyle ilgili Yeminli Mali Müşavir İlyas Emre Yayla da en çok...

Online değişim ve iade süresi 100 güne çıkarıldı

İstanbulKoronavirüs salgını nedeniyle evlerine kapanan vatandaşlar online alışverişe yöneldi. Dijital satış kanalında hizmet vermeye devam eden Altınyıldız Classics ise bu durumu göz önünde bulundurarak online...

Güncel korona virüs verileri açıklandı

Sağlık Bakanlığı'nın güncel korona virüs verilerine göre Türkiye'deki vaka sayısı 13 bin 531'e ulaştı, virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise 214 oldu. Sağlık Bakanlığı ülkemizdeki...

Benzer yazılar

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz