Harcanan Elektrik Enerjisi Ödenmeli

Son salgın durumu KEDS ve KESCO’nun işlevselliğini tehlikeye atıyor. Bu, elektrik ödemeleri asgariye düştüğü için maliyetleri karşılamayı imkansız hale getiriyor.

Kosova’da, her biri sağladıkları hizmetlere göre maliyet yaratan bir şirketler zinciri var. Sonunda, yükümlülükleri yerine getirme yükü son halka olarak KESCO’ya ve sondan peşin halka olarak KEDS’e düşüyor.

En büyük yük, tüketicileri tedarik etmek için KESCO’nun kabul ettiği  elektrik enerjisi ödemeleridir. Bu ödemeler ay içerisinde çok milyonluk  ücreti kapsamaktadır.

Aynı zamanda, yerli elektrik genellikle yeterli değildir, bu da şirketi tüketici ihtiyaçlarını karşılamak için ithalat yapmaya zorluyor. Sonra diğer ek maliyet iletim maliyetidir. Sonuç olarak, dağıtım şebekesine yapılan bakım ve yatırım, yaklaşık 2.200 çalışan için yapılan ödemeler ve diğer işletme giderleri dikkate alınarak şirketin kendi operasyonlarıdır.

Bu durumda  elektrik enerjisi faturalarının ödenmesi tedarik sağlanmasında hayati önemdendşr. Dolaysıyla tüm tüketicilere  hizmetlerin sürdürülebilirliğinin korunması için  elektrik borçlarını ödemelerine çağrı yapıyoruz.

Ülkemizin geçtiği bu zor durumda  elektrik enerjisi hayati önem taşıyor ve  bu durumun üstesinden gelinmesi için tüm aktörlerin katılımı kaçınılmazdır.

Kosova Hükümetinden  çözüm ve destek bekliyoruz, çünkü ödemelerle durum zorlaştı. Özellikle  kamu ya da hükümet tarafından yapılan ödemelerin ertelenmesiyle ilgili açıklamalardan sonra durum dzorlaçtı” deniliyor KEDS bildirisinde.
 

Kaynak: http://www.kosovahaber.net/?page=2,12,56129

Yeni Sayı
Yeni nesil medya

Son yazılar

Türkiye'de Kovid-19'dan iyileşen hasta sayısı 128 bine yaklaştı

Türkiye'de son 24 saatte 989 kişinin daha iyileşmesiyle Kovid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 127 bin 973 oldu.

ABD'de Kovid-19'dan ölenlerin sayısı 105 bin 611'e yükseldi

ABD'de Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı son 24 saatte 1029 artarak 105 bin 611'e yükseldi.

Doğu Akdeniz'in sağlık üssü Mersin Şehir Hastanesi 'normalleşme sürecine' hazır

Doğu Akdeniz'de yeni tip koronavirüsle mücadele çalışmalarına önemli katkı sunan Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, haziranın ilk haftası uygulamaya başlanacak yeni dönem için hazırlıklar tamamlandı.

Bakan Karaismailoğlu: Marmaray ve Başkentray'da da normalleşme planını uygulamaya başlayacağız

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirlerle YHT'de olduğu gibi Marmaray ve Başkentray'da da normalleşme planını uygulamaya başlayacaklarını bildirdi.

Benzer yazılar

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz