”GÜNSEL” TANITILDI

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) ilk yerli otomobil “GÜNSEL’in” tanıtım toplantısı yapıldı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersin Tatar, tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, “KKTC adına sevindirici bir olaya tanıklık ediyoruz ve bu güzelliği ortaya koyanları tebrik etmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

GÜNSEL’İN İLK İKİ MODELİNİN TANITIMI GERÇEKLEŞTİ

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Ar-Ge ekipleri ile Otomotiv Mühendisliği Bölümü tarafından uzun yıllar süren çalışmaların neticesinde ortaya çıkarılan, 2016’de prototip üretimi tamamlanan KKTC’nin yerli ve elektrikli otomobili “GÜNSEL”in ilk modeli “B9” ile ikinci modeli SUV tipi “J9″un tanıtımı gerçekleşti.

Girne’de bir otelde yapılan tanıtım programına, Başbakan Tatar’ın yanı sıra, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, bakanlar, milletvekilleri, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, KKTC’nin 3’ncü Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat Günsel, Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan Günsel ve ailesi, yerli ve yabancı iş insanı ile çok sayıda davetli katıldı. Başbakan Tatar, burada gerçekleştirdiği konuşmada, “KKTC adına sevindirici bir olaya tanıklık ediyoruz ve bu güzelliği ortaya koyanları tebrik etmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

“BU BAŞARI ÖYKÜSÜ BÜTÜN KONUŞANLARI MAHCUP ETMEKTEDİR”

Başbakan Tatar sözlerine, “Doğu Akdeniz’de, Mavi Vatan’da KKTC ile çok olumsuzluklar konuşulmaktadır. Bu başarı öyküsü, bütün konuşanları mahcup etmektedir. Çünkü biz başarılıyız, devletimize sahip çıkan ve devletimizi yücelten, başarılı bir milletin evlatlarıyız.” diyerek devam etti.

“KKTC’NİN TEMEL TAŞLARINI OLUŞTURACAK”

Büyükelçi Başçeri de , teknoparklarda Ar-Ge ve inovasyon alanında yapılacak çalışmalarla üretimin, KKTC’nin geleceğinin temel taşlarını oluşturacağını ifade ederek, bu çabanın her türlü politik engellere rağmen tüm kısıtlamaraları ortadan kaldıracağını vurguladı.

”BU GURUR, BU ARABA BİZİM”

YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Günsel, yerli otomobilin ülke için büyük bir dönüm noktası olacağını söyleyerek, söz konusu markanın heyecanını hep birlikte yaşadıklarını ifade etti. GÜNSEL’in KKTC’nin her bir bireyinin gurur duyması gereken bir proje olduğuna belirten İrfan Günsel, “Bu gurur, bu araba bizim. Bu gurur, bu araba sizin.” açıklamasını yaptı.

Kaynak: QHA

Yeni Sayı
Yeni nesil medya

Son yazılar

”AKP Genel Başkanı, kendisine neler yaptırıldığına bir uyanırsa…”

Eski Sağlık ve Devlet Bakanı Rifat Serdaroğlu, partileşmede son aşamaya gelen Çoban Ateşi Hareketi'nin liderliğine devam ederken yazılarına da ara vermiyor. Serdaroğlu ''Stratejist AKP''...

”Yeni Hükümet Kurulsun”

Kosova Demokratik Birliği (LDK) Başkanı isa Mustafa  Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi ile bugün gerçekleştirdiği görüşmesinden basına açıklama yaptı.Mustafa,  yeni seçimlerin Kosova’nın faydalı olabileceği yeni bir...

Vergi ertelemesiyle ilgili merak edilenler

İstanbulKoronavirüsün ekonomiye etkisini azaltmak için ‘Ekonomik İstikrar Kalkanı’ çerçevesinde açıklanan 6 ay vergi ertelemesiyle ilgili Yeminli Mali Müşavir İlyas Emre Yayla da en çok...

Online değişim ve iade süresi 100 güne çıkarıldı

İstanbulKoronavirüs salgını nedeniyle evlerine kapanan vatandaşlar online alışverişe yöneldi. Dijital satış kanalında hizmet vermeye devam eden Altınyıldız Classics ise bu durumu göz önünde bulundurarak online...

Benzer yazılar

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz