Türk Dünyası

COVID-19 ile Mücadele Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

0Puanlar

Kosova Demokratik Türk Partisi-KDTP Genel Başkanı Fikrim Damka girişimiyle bugün Yunus Emre Enstitüsü ev sahipliğinde pandemi süreci ve COVID-19 ile mücadele değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Toplantıya T. C. Priştine Büyükelçisi Çağrı Sakar, Prizren Başkonsolosu Serdar Özaydın, Milletvekili Fidan Brina Jılta, Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Dr. Mehmet Ülker, KDTP Genel Sekreteri ve Sağlık Koordinatörü Varol Bekteş, KDTP Prizren Şube Başkanı Levent Buş, Kosova Türk Sağlıkçılar Derneği yönetim üyeleri, Kosova Türk Hekimler Derneği yönetim üyeleri, sağlık çalışanları, moleküler biyoloji ve genetik dalında mezunlar katıldı.

Atlatmamız gereken bu zor süreçte halkımızı bilinçlendirmenin önemi, ön cephede mücadele eden sağlık çalışanların yaşadıkları zorluklar, malzeme eksikliği, yeni normalleşmeye adaptasyon, alınması gereken önlem ve tedbirler, pandemi ile ilgili bilinçlendirme videoları ve broşürlerin dağıtımı, salgınla yaşama hususunda dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında konuşuldu.

Toplantıda KDTP ve Türk kurumlarının işbirliği ile sağlık alanında faaliyet gösteren derneklerimizle birlikte, salgının en az zararla atlatılması için yapılabilecekler ve alınacak tedbirler konusunda fikir birliğine varıldı.

Ayrıca KDTP sağlık koordinatörü ile sağlık alanında faaliyet gösteren derneklerle birlikte, sağlık sektöründe çalışan Türk soydaşlarımızın tümünü kapsayacak bir veritabanı oluşturulmasını ve bu sayede daha verimli ve etkin çalışmaların yürütülmesinin önemine vurgu yapıldı.
Kaynak: Kosova Haber

Tepkini göster!

Yanıtla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir