Bulgaristan’da ihtiyaç sahibi 5 bin aileye ramazan yardımı

Türkiye’nin Sofya Büyükelçisi Aylin Sekizkök: Türk halkı ve Türk toplumu olarak, ayrım gözetmeksizin zor durumda olanlara ramazanda var olan gücümüzle ulaşmaya çalışıyoruz

Türkiyenin Sofya Büyükelçiliği himayesinde ve Bulgaristan Müslümanları Baş Müftülüğünün koordinasyonluğunda düzenlenen ramazan ayı yardım çalışması kapsamında 5 bin aileye yarından itibaren gıda yardımı dağıtılacak.

Türkiye’nin Sofya Büyükelçisi Aylin Sekizkök, dağıtılacak yardımlarla ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bulgaristandaki yardım kampanyasına Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Türk Kızılay Bulgaristan Delegasyonu, Bulgar-Türk Ticaret ve Sanayi Odası (BULTİŞAD), Bulgar-Türk İşadamları Derneği (BULTİŞ), Türk-Bulgar Kadınları Dostluk Derneği (TUBUKADD) ve diğer şirket ile kuruluşların destek verdiğini belirtti.

Yardımın Türkiyenin Sofya Büyükelçiliği himayesinde ve Bulgaristan Müslümanları Baş Müftülüğünün koordinasyonluğunda gerçekleştirildiğini dile getiren Sekizkök, “Türk halkı ve Türk toplumu olarak, ayrım gözetmeksizin zor durumda olanlara ramazanda var olan gücümüzle ulaşmaya çalışıyoruz. dedi.

Ülkedeki ramazan yardım faaliyetleriyle ilgili bilgi veren Sekizkök, Filibe kentindeki İmaret Cami Encümenliğinin geleneksel olarak sürdürdüğü iftar yemekleri, bu ramazanda iftar dağıtımına dönüştürüldü. Ona katkı sağladık. İş adamlarımız kendi gönüllerinden kapalı olan otellerin mutfaklarını açtılar ve ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek hizmeti verdiler. Kriz döneminde Kovid-19 ile mücadele ettiğimiz bu günlerde Türkiye ile Bulgaristan arasındaki ilişkiler gerçekten örnek gösterilecek seviyede ilerledi. Adeta birbirimizle kenetlendik. diye konuştu.

Kaynak: Kırcaali Haber

Yeni Sayı
Yeni nesil medya

Son yazılar

Koronavirüs salgınında son 24 saat

Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.

Türkiye'de Kovid-19'dan iyileşen hasta sayısı 128 bine yaklaştı

Türkiye'de son 24 saatte 989 kişinin daha iyileşmesiyle Kovid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 127 bin 973 oldu.

ABD'de Kovid-19'dan ölenlerin sayısı 105 bin 611'e yükseldi

ABD'de Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı son 24 saatte 1029 artarak 105 bin 611'e yükseldi.

Doğu Akdeniz'in sağlık üssü Mersin Şehir Hastanesi 'normalleşme sürecine' hazır

Doğu Akdeniz'de yeni tip koronavirüsle mücadele çalışmalarına önemli katkı sunan Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, haziranın ilk haftası uygulamaya başlanacak yeni dönem için hazırlıklar tamamlandı.

Benzer yazılar

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz