Türk Dünyası

Batı Trakya’ya 3 Türk Başkan!

0Puanlar

Batı Trakya’da  belediye başkanlıklarını kazananlardan 3’ü Türk oldu. Batı Trakya Haber Ajansı’nın paylaştığı bilgiye göre, İskeçe’nin Mustafçova Belediyesinde Rıdvan Delihüseyin önceki Belediye Başkanı Cemil Kabza’yı 800 oy fark atarak geçti ve başkan seçildi. 

KOZLUKEBİR’DE BAŞKAN DEĞİŞMEDİ

Rodop iline bağlı Kozlukebir Belediye’sinde ikinci tura kalan mevcut Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet ile seçimlere ilk defa katılan Erdem Hüseyin belediye başkanlığı için karşı karşıya geldi.

Mevcut Başkan, ikinci turda rakibini geçerek belediye başkanı seçildi. İkinci turda Rıdvan Ahmet yüzde 52,17’lik oy oranı ile 5972 oy aldı. Erdem Hüseyin ise yüzde 47,83’lük oy oranı ile 5474 oy olabildi.

YASSIKÖY KAZANANI ÖNDER MÜMİN

Rodop ilinde  Yassıköy Belediyesinde Önder Mümin ile Kiryakos Amucas ikinci turda başkanlık için yarıştı.

Eyalet Başkanı Hristos Metios’un listesinden eyalet meclis üyesi seçilerek eyalet başkan yardımcılığı görevi yapan, ardından Metios’un grubundan istifa ederek bağımsız olarak eyalet meclis üyeliği görevini sürdüren Önder Mümin, seçimlerin birinci turunda %40’dan fazla oy alarak Kiryakos Amucas ile ikinci tura kaldı.

Yassıköy Belediye’sinde 9338 oyun kullanıldığı seçim yarışında, oyların 8931’i geçerli sayıldı. Önder Mümin geçerli oyların  yüzde 65,98’ini alarak Belediye Başkanı seçildi. Rakibi Amucas ise yüzde34,02’ oy alabildi.

(QHA)

Tepkini göster!

Yanıtla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir