Türk Dünyası

Amacımız Gençlerin Göçünü Durdurmak

0Puanlar

Dünya Gençlik Günü vesilesiyle Kültür, Gençlik ve Spor Bakanı Vlora Dumoshi bir toplantıda bir grup genci kabul etti.

Kültür Gençlik ve Spor Bakanı Vlora Dumoshi, gençlere her tür desteği temin etme hazırlığını belirtip, bu ziyaret için teşekkür etti. 820 bin Euro ile Kosova’nın dört bir yanından gençlik projelerine destek verdiklerini anlatan Dumoshi ayrıca gençlerin göçünü durdurmak niyetinde olduklarını söyledi.

“En büyük önceliğimiz gençlik. Programımız gençlik gelişimi ilerlemesi projelerini kapsamaktadır.  Hoti’nin öngördüğü kurtarma paketi dahilinde, Kültür Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bir miktar araçların ayırılması ve araçların istihdama dönüştürülmesi var. Zor bir durumdan geçiyoruz, ancak Mart ayından beri Gençlik Departmanı ile aktif olarak çalışıyoruz ve bu yıl uluslararası ile çok sayıda toplantı yaptık. Yaklaşık 820 bin Euro ile Kosova’nın her yerinden gençlerden gelen projelere destek verdik. Amacımız, gençlerin yurt dışına çıkmaması için göçü durdurmak” dedi diğerleri arasında Kültür, gençlik ve Spor Bakanı Vlora Dumoshi.

Kosova Gençlik Meclisi’nden Kastriot Luma ise, kurumlardan destek istedi.

“Bizim için olduğundan ve bizim için kutlandığından dolayı bu günlerden zevk alıyoruz. Bence bizim için destek önemli olduğuna göre bu günler de bizim için önemlidir “diye belirtti Luma.

Kaynak: Kosova Haber

Tepkini göster!

Yanıtla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir