DOLAR

32,2990$% -0.04

EURO

35,0217% 0.22

STERLİN

41,5545£% 0.26

GRAM ALTIN

2.401,87%-0,53

ONS

2.310,42%-0,61

BİST100

10.421,76%2,52

BİTCOİN

2193282฿%-0.16117

a
  • Yeni Sayı
  • Gündem
  • Akşener: “Çalmayacağım, çaldırmayacağım, çalanın elini kolunu kıracağım”

Akşener: “Çalmayacağım, çaldırmayacağım, çalanın elini kolunu kıracağım”

Akşener: “Çalmayacağım, çaldırmayacağım, çalanın elini kolunu kıracağım”
0

BEĞENDİM

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kırşehir ziyareti kapsamında partisinin İl başlanlığınca düzenlenen iftara katıldı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Bana ‘Sen ne yapacaksın?’ diye soruyorlar. Çok basit bir şey söylüyorum. ‘Çalmayacağım, çaldırmayacağım, çalanın elini kolunu kıracağım’ diyorum.” ifadesini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kırşehir ziyareti kapsamında partisinin İl Başlanlığınca düzenlenen iftara katıldı.

Cacabey meydanındaki iftar ardından alandaki kalabalığa seslenen Akşener, 20 0cak 2020 tarihinden bu yana şehir şehir, ilçe ilçe, esnaf esnaf gezdiğini hatırlattı.

Akşener, “O dükkanların içinde ne hayaller, ne hayatlar gördüm. Tenceresini kaynatmakta zorluk çeken kadınlar gördüm. Köylerin üretimden çıktığını, ilçe merkezinde oturan çocuğuna köyden gıda gönderemediğini gördüm. Açlığın başladığı bu ülkeyi gördüm. Siftahsız dükkanlar gördüm. Yardımcısını işten çıkarmak zorunda kalıp ağlayan esnaf gördüm.” dedi.

Besicilerin “Hayvanlarıma oruç tutmayı öğretiyorum” dediğini aktaran Akşener, “Bu ne demek biliyor musunuz? Bu hayvanlara yem verme konusunda aciz kalmak demek. Bu sesi kim duyuracak, elbette biz duyuracağız.” şeklinde konuştu.

“Ağalar çok bozuluyor” diyen Akşener, “Her gittiğim dükkana önceden konuşlanan yandaş medyanın mensupları o gezilerin her birine tiyatro dediler. Ama vatandaşın çektiği çile tiyatro değildi.” ifadelerini kullandı.

“BİR TEK DERDİM VAR”

Esnaf dükkanlarında müşterilerin velinimet olduğunu dile getiren Akşener, “Ama çok uzun zamandır bu kutuplaştırma ve bizi birbirimize düşman etme siyaseti neticesinde, sizin dertleriniz duyulmaz oldu. Seçmen velinimet olmaktan çıktı. Bir tek derdim var; sizin velinimet olmanız. Siz velinimet olduğunuzda 5 maaş alan haramzade danışmanlar sizin yüzünüze sırıtarak bakamayacak. Çünkü onlar yerinde kalmayacak. Yerde garibanı tekmeleyen o danışmanlar yüzünüze bakıp cıvık cıvık sırıtamayacak. Çünkü yerlerinde kalmayacaklar.” açıklamasını yaptı.

Akşener, “Siz ve biz el ele verip, seçmen velinimettir deyip, bu harami düzeni helal oylarınız ile demokrasi ile sandıkta yıkacağız.” dedi.

“SAPSARI YÜZLÜ İŞSİZ GENÇLER İŞ İSTİYORLAR”

En düşük emekli maaşının asgari ücret oranına çıkarılması gerektiğini kaydeden Akşener, “Ayıptır, ayıp. Bu zamlar karşısında bir emekli evini geçindirebilir mi? Saraylarda yaşanan o lüks hayatın getirdiği sonuç olarak, 2500 lira ile insanların geçinemeyeceğini bilmeyecek kadar aranızdan uzaklaşmış bir düşünce var.” değerlendirmesini yaptı.

Akşener şöyle devam etti:

“Utanmadan ‘Türkiye’de aç yok, açık yok, işsiz insan yok’ diyorlar. Hadi be oradan. Ben geziyorum, halkın arasındayım. Sapsarı yüzlü, işsiz gençler benden iş istiyor. Akşama sadece makarna pişirmiş anneler benden yardım istiyor. Para istemiyor, çocuğuna, kendine iş istiyor. Dolayısıyla aranızdan çıkıp artık sizi unutanlara ve kurdukları bu harami düzene el ele verip, milletimiz velinimettir deyip bir Osmanlı tokadı atacaksınız ki hepsi attaya gidecek. Bu harami düzeni, kul hakkının dibine varılmış bu düzeni birlikte helal oylarınızla yıkacağız”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gençlere yönelik tavsiyelerine değinen Akşener, “Yurtdışını gezecekmişsiniz. Siz Türkiye’yi gezemiyorsunuz.” dedi.

“ÇALMAYACAĞIM ÇALDIRMAYACAĞIM”

“Haririlerin cebine konan 24 milyar lira var” diyen Akşener, “Günahtır be günahtır. Aile dostunun cebine 24 milyar lira koydu. Sizin paralarınız. Vergilerinizle oluşan 24 milyar lira. Ayıptır, günahtır. 3.5 milyon ailenin elektrikleri kesik. 1.5 milyon insanın doğalgazı kesik. Şimdi enteresan bir şey var. ‘Bunları üstlendik, sildik’ dense oraya çıkan paranın karşılığı ne oldu biliyor musunuz? Cengiz İnşaat ile Turkcell’in vergi borçlarını sildiler, 1 milyar 225 milyon lira. Gördün mü EYT’li kardeşim? Demek ki para var. Bana ‘Sen ne yapacaksın?’ diye soruyorlar. Çok basit bir şey söylüyorum. ‘Çalmayacağım, çaldırmayacağım, çalanın elini kolunu kıracağım’ diyorum. ‘Yolsuzluk yapmayacağım, yaptırmayacağım.’ diyorum. ‘İsraf yapmayacağım, yaptırmayacağım.’ diyorum. ‘Sizin durumunuz ortadayken tanesi 500 milyon dolarlık 13 tane uçakla gezmeyeceğim, onları satıp sizin cebinize koyacağım.’ diyorum.” şeklinde konuştu.

ERDOĞAN’A YÜZÜK GÖNDERMESİ

Parmağındaki yüzüğü çıkararak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a göndermede bulunan Akşener, “Ay aziz milletin duy! ‘Bu yüzükten başka herhangi bir şeyim olursa bilin ki yanlış işler yapmışım, haram vardır’ diyen kendisi. O kadar uzaklaştı ki, size ‘yurtdışını gezin’ diyor. Bu kadar aranızdan çıkıp gitti. Evlerinizden ne pişiyor farkında değil. O evlerde ne yeniyor farkında değil. Şaka gibi cümleler kuruluyor. Bakın ben sizin gözlerinizde Nebati Bakan gibi ışıltılar göremiyorum. Ateş böceği… Şu şekilde ışıltı yayan bir bakanımız var. Gerçi O’na çok acıyorum. Yakın zamanda paket.” dedi.

Besicilerin, tarımın, çiftçinin, kadınların, emeklilerin, gençlerin zorda olduğunu kaydeden Akeşener, “Hani biz uçacaktık. Hani 2017’de bu ucube sistem için gezerlerken hepinizin içine paralar girecekti. Hani ayaklardaki prangalar çıkacaktı.” ifadelerini kullandı.

“ÜLKEYİ BU UCUBE SİSTEMDEN ÇIKARACAĞIZ”

“Başbakan Akşener” sloganları üzerine İYİ Parti lideri şunları söyledi:

“Bak buna da çok uyuz oluyorlar. Çünkü, “Biz başbakanlığı kaldırdık. Bunlar getirecek” diyorlar. Evet getireceğiz. Bu ülkeyi bu ucube sistemden çıkaracağız. Sizin iradenizle, kadınlarla, çiftçilerle, besicilerle, sanayicilerle, hakkı yenmiş işsiz gençlerle ve en önemlisi Türkiye’nin neredeyse 3’te 2’sinin asgari ücrete mahkum edildiği çalışanlarımız ile bu ucube sistemi değiştireceğiz. Bu tek ama saltanatına son vereceğiz”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.